User menu

O mně

Domů | O mně

Ráda bych se Vám představila

Vystudovala jsem SOA v Ústí nad Labem a od roku 2001 do poloviny roku 2015 jsem pracovala jako účetní.
Zdravou výživou se zabývám již od roku 2011. Nejprve jsem ji měla jako koníčka a po absolvování potřebné rekvalifikace a dalších kurzů jsem se rozhodla věnovat svému koníčku intenzivně.

Co a proč mě dovedlo až sem?

Vždy jsem milovala jídlo všech chutí (hlavně sladké, slané, smažené atd.) samozřejmě v neomezeném množství. Ve studentských letech jsem váhu nemusela řešit, ale za první rok v kanceláři jsem přibrala 10kg.
Zdravotní stav se mi začal pomalu zhoršovat např. zvýšený cholesterol, různé alergie, opakované záněty močových cest, průdušek, pleti, ani celulitida se mi nevyhnula.

Řešila jsem to zmenšením porcí, po 17 té hodině nejedla atd. Ano, zhubla jsem, ale ne na dlouho. Váha se mi stále pohybovala nahoru a dolů. Zdravotní stav se spíš zhoršoval a postupně se přidávaly různé alergie.
 

V roce 2011 jsem přestala kouřit a obrátila svůj život o 360 stupňů!
Zařadila jsem do svého života sport a především se začala zajímat o to, co obsahuje můj jídelníček.

Trpím různými alergiemi, včetně potravinových, takže jsem musela hledat potraviny, které mi nevyvolají alergickou reakci, ale budou živinově plnohodnotné.

Příprava takových jídel zabere mnohem méně času. Můj jídelníček je i přes zdravotní omezení pestřejší a jídlo je chuťově skvělé. Nemám ráda v jídle stereotyp, proto jídelníček stále něčím obměňuji a vylepšuji.
 

Díky těmto změnám jsem dosáhla nenásilně, ale efektivně, zpět své postavy, se kterou se cítím já sama nejspokojenější. Celulitida zmizela, cholesterol se dostal do normálních hodnot, imunita se zlepšila, alergie se zmírnily, některé zmizely úplně. Zánět průdušek jsem od té doby neměla ani jednou. Celkově se cítím mnohem lépe a energie mám na rozdávání.

V rodinné anamnéze máme KVO - především infarkty, mrtvice a vysoký krevní tlak. Změnou stravovacích návyků a životního stylu, lze toto riziko minimalizovat.

 

Po těchto zkušenostech, které se zároveň staly i mým koníčkem, jsem se rozhodla absolvovat RK akreditovaný MŠMT "Poradce pro výživu", abych mohla Vám všem, pomáhat, radit, motivovat, ulehčovat, být oporou a podporou na cestě k Vašemu cíli.