User menu

Rady a články o výživě

Domů | Blog | Rady a články o výživě

Top 11 receptů z medvědího česneku

Máme tu jaro a s ním začínají vyrůstat první jarní bylinky a k nim patří i česnek medvědí.
Konzumovat  bychom ho měli v té nejčerstvější podobě.  A proto jsem pro vás připravila tuhle sérii receptů, díky kterým ho můžeme konzumovat právě co nejčerstvější.

Proč jsou děti obézní a nemocné, když moc dobře chápou, jaké jídlo jim svědčí?

Často si lámu hlavu nad tím, jak je vůbec možné, že mezi dětmi se stále víc a víc rozvíjí obezita.
Postupně tomu ale přicházím na kloub díky projektovým dnům, protože jsou pro ně opravdu přínosem. Nejen, že je vaření neskutečně baví, ale především jim jídla opravdu chutnají.
Ještě, aby ne, když je to z kvalitních surovin, kořeníme to skvělou náladou a také si o jídle hodně povídáme. Především o tom, co je správné baštit a co není a jaký to má vliv na organismus.
Také se zajímám i o to, co mají z domova připravené ke svačině.

Děti jsou upřímné a moc rády se pochlubí tím, co mají ve své krabičce na „svačinu“.

Co je viscerální tuk a jaký má vliv na naše zdraví?

Kolem nás se neustále vedou diskuze o tom, jestli řešit nějaký ten kilogram tuku navíc nebo je důležitější mít se rád a cítit se dobře ve svém těle.

Ano, určité množství tuku naše tělo opravdu potřebuje. Jenže, toto množství si každý z nás většinou určuje dle svého uvážení, momentální nálady a především míry tolerance, kterou máme každý zcela individuální. Takovým jednáním dojdeme bohužel jen k tomu, že se sice cítíme spokojení, především v době, kdy uspokojujeme své chuťové buňky, ale vůbec si neuvědomujeme fakt, že po zdravotní stránce si tímto jednáním nenávratně ubližujeme.

Bílkoviny, sacharidy a tuky v našem jídelníčku

Všechny tyto živiny by měl obsahovat náš každodenní jídelníček.

Jenže spousta z nás se neustále snaží zhubnout, bojí se tuků i sacharidů, protože se po nich přece tloustne. S bílkovinami experimentujeme, buď je jíme v nadmíře anebo vynecháváme maso, protože v rostlinách jsou přece bílkoviny také.

enlightenedNeuvědomujeme si však, že není tuk jako tuk, u sacharidů to platí stejně a u bílkovin rozhodují limitující aminokyseliny, vitamíny a také minerální látky.

Malými krůčky směrem k vašemu cíli

Víte, jaký byl můj první impuls a krůček na cestě, která mě dovedla až sem?

Jídlo je opravdu celý život mojí vášní, a když jsem v roce 2011 přestala kouřit, bála jsem se, že přiberu ještě víc kilogramů, než jsem v tu dobu už měla.

Jenže dobrého jídla jsem se za žádnou cenu nechtěla vzdát.

Začala jsem opravdu malými krůčky.

Produkty BEZ palmového oleje

V odkaze je vytvořená databáze obchodů, ve kterých si můžete vyhledat všechny produkty, které neobsahují palmový olej.
Nakupovaní se díky této pomůcce velice zjednoduší :-)

http://www.bezpalmovehooleje.cz/

Mýtus o zdravé výživě

Často si kladu otázku, proč někteří lidé při slovním spojení zdravá výživa, zdravé stravování atd. se staví do obranné a někdy i útočné pozice.

Při rozhovorech s čím dál více lidmi tomu přicházím na kloub.

Nadváha, špatné zdraví, ztráta chutě do života, únava a stres trápí většinu lidí.
Jsou z toho nešťastní, rádi by to chtěli změnit, ale když se jich ptám, co jim v tom brání a proč to nezkusí, odpoví, že by nemohli nic jíst a    museli by se v jídle omezovat.

Když se na to podívám z jejich pohledu, nedivím se.

Kolik utratíte měsíčně za "jídlo"?

Kolik utratíte měsíčně za "jídlo"?

Často slýchám od lidí, že nemají peníze na to, aby si mohli dovolit kupovat zdravé jídlo, že špatně jedí, neboť je to levnější. Kolik pak zaplatí v lékárně za léky už jim ale nevadí?

Řekla jsem si, že budu zapisovat celý měsíc nákupy, ale pouze potravin. Dospěla jsem celkem k zajímavému číslu!
To, že dodržuji zásady správného životního stylu, jím pravidelně, moje porce oběda váží cca 450g a denně jím maso, neboť jsem pěkný masožravec, připomínat nemusím.


Moje nákupy potravin se pohybují měsíčně kolem cca 2800kč! Přijde to někomu hodně nebo naopak málo? Na tom vlastně ani nezáleží.


Ale.....dneska na mě ze schránky koukala reklama na krabičkovou dietu...cena? 4500kč na měsíc!...Velikosti porcí? 100% pod mým BMR - výsledek?

Ze začátku bych zhubla, ale byla hladová, podrážděná, unavená a ve finále začala přibírat!


Další názorná ukázka je...


Kolik stojí oběd v restauraci? cca 120kč x 20 prac. dní = 2400kč...jen za JEDNO jídlo denně! Kde je zbytek jídla na celý den a kde jsou víkendy? Stále myslíte, že problém, proč se lidé špatně stravují, je ve financích? Když se člověk zamyslí nad tím, kolik peněz doslova vyhodí za špatné a nekvalitní jídlo místo toho, aby objektivně přehodnotil situaci, změnil stravovací návyky, zlepšil svůj zdravotní stav a tím i celkovou kvalitu života...

Zkuste si také udělat podobnou kalkulaci všech nákupů potravin za jeden měsíc. Možná budete překvapeni, co Vám nakonec vyjde za čísla.

 

Co vše se zlepší, když zhubnete...

Člověk stále řeší nějaké zdravotní potíže, užívá neskutečné množství léků, tráví hodiny v čekárně u lékaře atd.
Místo toho, aby se zamyslel nad svým životním stylem a začal řešit příčinu zdravotních problémů u sebe. Víte, že životní styl má neuvěřitelnou moc nad našim zdravím? Že každé tělo má jinak omezenou životnost, odolnost atd...

Bohužel, jednoho dne, až mu dojde "trpělivost", nám odpoví na špatný životní styl právě v podobě zhoršení se zdravotního stavu!